24 ZADANIA ...

"24 zadania na czas oczekiwania" to ogólnopolski projekt edukacyjny, w którym uczestniczą partnerzy z zaproszonych szkół. Zakłada utworzenie przez wychowawczynie klas uczestniczących w projekcie interaktywnego kalendarza z zadaniami na grudniowe dni. Codziennie będziemy "otwierać" kolejny prezent i odkrywać wyzwania na dany dzień. Startujemy w piątek 1 grudnia. Zadania będą również aktywowane w weekendy i każdy może wykonać je samodzielnie w swoim domu.  

Link do wersji pełnoekranowej klik - link.

WYSTARTOWALIŚMY 

Oprócz interaktywnego kalendarza z dwudziestoma czterema zadaniami na czas oczekiwania, w naszej klasie pojawił się Mikołaj z dłuuugą brodą, którą każdego dnia inna, wylosowana osoba będzie mogła skrócić o jeden kawałek. Jako pierwsza dokonała tego Charlotte.

Poniedziałkowe zajęcia rozpoczęliśmy od przycięcia brody naszemu Mikołajowi i wykonania zadania z kalendarza. Ponieważ nie mogliśmy się zdecydować na wybór jednej piosenki nauczyliśmy się śpiewać obie :-)

 
Nie spoczywamy na laurach i sumiennie wykonujemy zadania z kalendarza. Wczoraj obliczaliśmy wartość prezentów, a dziś wymyślaliśmy jaki podarunek od nas mógłby uszczęśliwić Mikołaja. Hitem dnia była jednak fabularyzowana zabawa "Trudna sytuacja" :-D
 
 
Kolejny dzień z kalendarzem przyniósł nam wyzwanie w formie zimowych rebusów. Nasze rozwiązania zapisywaliśmy lub rysowaliśmy na suchościeralnych tabliczkach. Nagraliśmy też życzenia dla Mikołaja, które stały się częścią wspólnego podkastu Klik - link
 
W piątkowych zadaniach nie zabrakło elementów programowania czyli odczytywania współrzędnych i  kodowania. 
 
Broda Mikołaja skróciła się o kolejne centymetry, a my bez problemu rozwiązaliśmy kolejne matematyczne zadania.
 
Kolejny zadanie z kalendarza wykonane. Tym razem losowaliśmy zdania, które musieliśmy dokończyć. Niektóre wypowiedzi były baaaardzo zaskakujące. Dzięki wyzwaniu sporo ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się na swój temat.
 
Kolejne zadania z kalendarza wykonane: wysłaliśmy do naszych partnerów własnoręcznie wykonane karteczki, wytropiliśmy krasnala, który  skradł czubek z choinki, wykonaliśmy świąteczne zakładki do książek. Broda naszego Mikołaja skróciła się o kolejne kawałki.
 
 

Dziś wielka radość, ponieważ doszły do nas pierwsze karteczki z życzeniami od naszych partnerów z projektu. Koniecznie chcieliśmy się dowiedzieć jak długa drogę musiały pokonać. Odnaleźliśmy na mapie Olsztyn i Gliczarów Górny, a dzięki  specjalnej aplikacji dowiedzieliśmy się jaka odległość dzieli nasze miasta. Przy okazji poznaliśmy nazwy kierunków geograficznych.
 
Współpracując w grupach poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie ile cięć nożem trzeba wykonać, aby podzielić makowiec na 20 porcji. Ciekawe czy znacie poprawną odpowiedź.


W drodze dedukcji i analizie wskazówek odkryliśmy również o jakiej bombce myślała pani Beatka. Radość sprawił nam taniec - sprzątaniec :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz